Аймгийн аварга малчин өрх, тариаланч хамт олон, тариаланчид тодорлоо

2021/02/05
Аймгийн аварга малчин өрх, тариаланч хамт олон, тариаланчид тодорлоо

Арван долоодугаар жарны цагаагчин төмөр үхэр жилийн хаврын тэргүүн сарын Шинийн нэгэн-Монголын Цагаан сарын баярыг тохиолдуулан хөдөө аж ахуйн салбарыг хөгжүүлэхэд үнэтэй хувь нэмэр оруулан эрхэлсэн ажилдаа амжилт гаргасан малчин өрх, тариаланч хамт олон, тариаланчид.

     “Аймгийн аварга малчин өрх” цол, тэмдгээр:

     Лхасүрэнгийн Жамбалсүрэн  -Баяндун сумын Хайрхан 2 дугаар багийн малчин

      Борхүүгийн Батцэрэн             -Баяндун сумын Яргай 3 дугаар багийн малчин

      Сумъяагийн Чинбат               -Баянтүмэн сумын Жаргалант 2 дугаар багийн малчин

      Далхаагийн Нямдаваа            -Баянтүмэн сумын  Хотонт 4 дүгээр багийн малчин

      Батмөнхийн Батзориг             -Баян-Уул сумын Харчулуут 2 дугаар багийн малчин

      Батболдын Лхагвадорж         -Баян-Уул сумын Харчулуут 2 дугаар багийн малчин

      Доржхоролын Батболд          -Булган сумын Чулуут 4 дүгээр багийн малчин

      Сандуйжавын Энх-Амгалан  -Булган сумын Хулсаншанд 2 дугаар багийн малчин

      Гөлгөөгийн Ганболд               -Гурванзагал сумын Рашаант 1 дүгээр багийн малчин

      Цэгмидийн Баатарчулуун      -Дашбалбар сумын Сэвсүүл Жараахай

                                                         1 дүгээр багийн  малчин

      Балжиннямын Батзориг         -Дашбалбар сумын Харзат 2 дүгээр багийн малчин

      Баярмагнайн Пүрэвсүрэн      -Дашбалбар сумын Номинт 4 дүгээр багийн малчин

      Дугарсүрэнгийн Бямбасүрэн -Матад сумын Буян-Өндөр 4 дүгээр багийн малчин

      Долгорын Батболд                 -Халхгол сумын Ташгай 3 дугаар багийн малчин

      Доржийн Лхагвасүрэн            -Халхгол сумын Ялалт 2 дугаар багийн малчин

      Доржжамцын Мөнхзаяа         -Хөлөнбуйр сумын Батхаан  2 дугаар багийн малчин

      Адъяасүрэнгийн Пүрэв          -Хөлөнбуйр сумын Баян-Өлзийт1 дүгээр багийн малчин

      Мөнхөөгийн Бат-Очир               -Хөлөнбуйр сумын Баян-Өлзийт 1 дүгээр багийн малчин

      Батжавын Мөнхтулга              -Хэрлэн сумын 6 дугаар багийн малчин

      Раашийн Сүхбаатар               -Сэргэлэн сумын Баян 3 дугаар багийн малчин

      Оросоогийн Хүдэрболд          -Сэргэлэн сумын Барчин 1 дүгээр багийн малчин

      Михлайн Нямчулуун               -Цагаан-Овоо сумын Зүрх 3 дугаар багийн малчин

      Бавуудоржийн Бүтэдваань    -Цагаан-Овоо сумын Хүрээт 4 дүгээр багийн малчин

    Батсуурийн Жаргалсайхан    -Чойбалсан сумын Сүмбэр 2 дугаар багийн малчин

    Жаргалын Отгонбаяр             -Чулуунхороот сумын Цагаанчулуут

                                                          3 дугаар багийн малчин

     Балжингийн Мөнхбаатар       -Чулуунхороот сумын Галуут 2 дугаар багийн малчин

   “Аймгийн аварга тариаланч хамт олон”-оор:

     Майдарын буудай” ХХК          -Баян-Уул сумын 5 дугаар баг

   “Аймгийн аварга тариаланч” цол, тэмдгээр:

    Төмөрийн Амгалан                 -Баяндун сумын 4 дүгээр багийн тариаланч

    Баатарын Батболд                 -Баянтүмэн сумын 1 дүгээр багийн тариаланч

   Сүхбаатарын Энхтулга          -Хэрлэн сумын 2 дугаар багийн тариаланч тус тус тодорлоо.

Аймгийн аварга малчин өрх, тариаланч хамт олон, тариаланчид тодорлоо   
Dornod.Today Facebook  

Сэтгэгдэл бичих:

Нэмэх